EPLANET

HİZMETLER

Modem Destek

ADSL, VDSL modem kurulumu hizmetimiz için 0850 480 7 333 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Statik IP

IP numarası, internete her giriş yapıldığında kullanıcıya sistem tarafından atanan bir nevi kimlik numarasıdır. Bu sayede bilgisayarlar arası veri iletişimi mümkün kılınır. Statik IP bilgisayarınıza değil, bağlantıyı yaptığınız modeme verilir. Statik IP genellikle; bilgisayara uzaktan erişim, web - alan adı hizmeti, e-posta sunucusu, uzaktan masaüstü yönetimi, FTP hizmeti, video konferans, VoIP, VPN gibi uygulamalar için kullanılmaktadır. Statik IP ücreti bireysel müşteriler için aylık 69,90₺’dir.

Kurulum Hizmeti

Kurulum Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1- Kampanyadan kimler faydalanabilir?

Kampanyadan bireysel ve kurumsal müşterilerimiz yararlanabilir.

2- Kurulum için ücret ödeyecek miyim?

Yeni abonelik yapan ve taahhüt veren müşterilerimiz 299₺ lik kurulum hizmetinden ücretsiz yararlanacaktır.

3- Kurulum hizmeti neleri içermektedir?

Kurulum hizmeti; ev içi kablolama, varsa kurulumun tamamlanmasına engel koşulların giderilmesi, modemin konfigüre edilmesi, internet bağlantı kontrolü, port testi ve IP alınabilindiğinin sistem üzerinden kaydını kapsamaktadır.

4- Binamda ankastre arızalı/yok. Kurulum hizmeti alabilir miyim?

Bu durumda kurulum hizmeti alınamayacaktır. Ankastre bağlantısı ya da arıza giderilmesi sonrası kurulum hizmeti alınabilir.

5- Ankastre ile daire/iş yerim arasındaki kablolama işlemi kuruluma dâhil mi?

Bina içi kablolama kurulum hizmeti içine dâhil değildir. Bina içi kablolama müşteri sorumluluğunda olan bir hizmettir, telekom hizmetlerinde uzman elektrikçilere ücreti karşılığı yaptırabilir.

6- Randevu tarihini nasıl belirleyeceğim?

Abonelik evraklı imzalanıp, başvuru yapıldıktan sonra kurulum ekibi tarafından randevu araması yapılacak ve randevu verilecektir.

7- Verdiğim randevu tarihini değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Kurulum için gelecek ekip, randevu öncesi arama yapacaktır. Ekibe farklı bir zamanda kurulum randevusu istendiği bilgisi aktarıldığında, mevcut randevu iptal edilecektir. Sonrasında Çağrı Merkezi tarafından aranarak yeni randevu tarihi alınacaktır. Çağrı Merkezi 3 gün içinde ulaşıp yeni randevu tarihi alamazsa başvuru iptal edilecektir.

8- Verdiğim randevu tarihinde adresimde olamadım, ne yapmalıyım?

Kurulum için gelecek ekip, randevu öncesi arama yapacaktır. Ekip ulaşamaması ya da adreste kişiyi bulamaması durumunda, mevcut randevu iptal edilecektir. Sonrasında Çağrı Merkezi tarafından aranarak yeni randevu tarihi alınacaktır. Çağrı Merkezi 3 gün içinde ulaşıp yeni randevu tarihi alamazsa başvuru iptal edilecektir.

9- Modemim yok/henüz bana ulaşmadı. Modem konfigurasyonu nasıl yapılacak?

Ekipler kendi cihazları ile hattın çalıştığını test edeceklerdir. Modem alınması/teslim edilmesi sonrası modeme kullanıcı adı, şifre girişi yapılarak internete çıkış sağlanabilir. Modeme kullanıcı adı, şifre girişi için Çağrı Merkezinden destek alınabilir.

10- Fiber aboneliğinde evde kurulum hizmeti alabilir miyim?

Fiber aboneliklerde 24 ay taahhüt kapsamında 400₺ olan kurulum ücretsiz verilmektedir. Fiber aboneliklerin kurulumsuz seçeneği bulunmamaktadır.

11- Nakil taleplerinde kurulum hizmeti alabilir miyim?

Evet.

12- Nakil talebinde kurulum istediğimde ücret ödeyecek miyim?

Evet. Nakil taleplerinde kurulum hizmeti 400₺'dir.

Güvenli İnternet Hizmeti Nedir?

22/11/2011 tarihinden itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sunulmakta olan Güvenli İnternet Hizmeti (GİH) sizi ve ailenizi internetin zararlı içeriklerinden büyük oranda korumak amacıyla geliştirilmiştir.

Güvenli İnternet Hizmeti, isteğe bağlı, ücretsiz, şeffaf, kullanımı kolay, interaktif ve tüketici memnuniyetini esas alan bir kamu hizmetidir.

Başta çocuklar ve gençler olmak üzere dijital çağın sunduğu fırsatlardan tüm internet kullanıcılarının güvenli bir ortamda yararlanmasını sağlamak, zararlı içeriklere yönelik koruyucu önlemler almak, internetin risklerinden, zararlı içeriklerinden toplumu korumak için Güvenli İnternet Hizmeti kullanıma sunulmuştur.

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

BİZ SİZE ULAŞALIM!